Elsöprő siker: Újabb aranyeső az olimpián

A magyar csapat jött, látott és győzött! Idén 4. alkalommal került megrendezésre a rákból gyógyult gyermekek olimpiája, az Onko-Olimpia. Hazánkat 11 nagyszerű fiatal képviselte. A mérleg: 11 arany, 4 ezüst és 3 bronz – ezekkel az érmekkel tértek haza a kis olimpikonok.

Az idei volt a 4. Onko-Olimpia Varsóban. 2008 óta pedig Magyarország versenyzői is részt vettek rajta. A kétévente megrendezett versenyen a magyar csapat minden alkalommal elsöprő sikert aratott. Az egyik legemlékezetesebb év a 2010-es volt, amikor a játékokról hat arany-, négy ezüst- és négy bronzéremmel távoztak.

Idén még ezt is sikerült túlszárnyalni, hiszen kilenc ország 270 versenyzője közül 11 arany, 4 ezüst és 3 bronz éremmel érkeztek haza. Talán az hozott szerencsét a kis sportolóknak, hogy a 2012-es Olimpia sikeres úszói, Gyurta Dani és Cseh Laci búcsúztatták el őket induláskor a reptéren.

A legsikeresebbek fociban volt a magyar csapat, ugyanis veretlenül állt a dobogó legmagasabb fokára.

A két legtöbb érmet szerzett versenyző pedig Evans Michelle és Sipos Péter. Ők úszásból, és fociból hoztak el összesen 3-3 érmet.

Íme az éremtáblázat:

Csámpai Kitti25 méteres mellúszás: ezüstérem
Evans Michelle25 méteres hátúszás: aranyérem, 25 méteres gyorsúszás: ezüstérem, 50 méteres mellúszás: bronzérem
Fodor Norbert 100 méteres síkfutás: bronzérem, a focicsapat kapitányaként: aranyérem
Keskeny Márk Mankóval gyaloglás: aranyérem
Fidrich Vince 25 méteres mellúszásban és 50 méteres gyorsúszásban egy-egy aranyérem.
Pap Róbert Kislabdadobás: aranyérem, foci: aranyérem.
Sipos Péter 25 méteres gyorsúszás: aranyérem, 25 méteres hátúszás: ezüstérem, foci: aranyérem.
Galambos Kinga 50 méteres gyorsúszás és 50 méteres mellúszás: aranyérem.
Hanzl Lilla 50 méteres mellúszás: aranyérem, 50 méteres gyorsúszás: ezüstérem.
Szabó Roland 100 méteres síkfutás: bronzérem, foci: aranyérem.
Tóth Attila Asztalitenisz: aranyérem, foci: aranyérem.

A versenyzőket a felkészülés alatt, és a kiutazásban is a Gyermekrák Alapítvány támogatta. Ha ők nincsenek, akkor lehet, hogy nem tudtak volna ezek a tehetséges gyermekek ilyen sikereket elérni.