HIRDETÉS

A méh mérge a csörgőkígyó mérgének szelidített változata…*

A seb önmagában nem komoly sérülés, inkább a szervezetbe jutó méreg vagy a kórokozók jelenthetnek problémát. A méreganyagok és a rovarok testváladéka gyakran okoz allergiás tüneteket, főleg kisgyermekeknél, akiknél még nem tökéletes az immunrendszer válasza. Sokféle „technikával” élnek a rovarok. A méhek csípése tulajdonképpen öngyilkosság, fullánkjukon horgok vannak, melyek beleszakadnak a bőrbe, így az állat elpusztul. Érdekes, hogy a méh mérge a csörgőkígyó mérgének „szelidített” változata, krotoxint tartalmaz. 500 méh csípése már halálos lehet olyannál is, aki nem érzékeny a méhcsípésre.

A darázscsípésre is sokan allergiásak, itt a rovar többször is tud szúrni,a méreg lúgos kémhatású, ezért az ecetes, citromleves lemosás használ.

A szúnyogcsípésnél a méhcsípéshez hasonlóan az ecetes borogatás a „népi gyógymód”. Magyarországon mintegy 44 szúnyogfaj él, közülük csak néhány szívja emlősök vérét. Tavaly komoly pánikot keltett a szúnyoghálón is átbújni képes lepkeszúnyog – ez azonban egy légyféle. A pókok fogaikkal juttatják a mérget a bőrbe.Magyarországon csak a dajkapók igazán „mérges”pók, de csak kicsinyei védelmében támadja meg az embert. A vöröshangya búcsúajándékként a potrohából cseppent savas testváladékot a sebre. A kezelés hagyományos módja a hangyasavnál a méhcsípéshez és a szúnyogcsípéshez hasonlóan a szódabikarbónás lemosás. Aki már ült hangyabolyba, az tudja, hogy a csípés nagyon kellemetlen lehet.A hangyák általában védekezésre használják, igazuk is van, miért ülünk rá a bolyra? Fájdalmas a bökőlégy és a rablópoloska csípése is. A bökőlégy csípése után gyakran marad nehezen gyógyuló gennyes seb. Helyi allergiás reakciót leggyakrabban méh,hangya, darázs és szúnyog csípése okoz. Ezek általában nem immunológiai helyi reakciók, de a duzzanat, a vérzés és a bőrpír, esetleg a csalánkiütés sokáig tarthat. Szisztémás reakció esetén a következmény bőrkiütés, sípoló légzés, nehézlégzés, nyelv-, ajak-és légúti duzzanat, eszméletvesztés, gégeödéma, szapora légzés, a vérnyomás leesése, shock, légzésleállás lehet. Különösen veszélyeztetettek az ACE gátlókat és bétablokkolókat szedők. A helyi allergiás reakció kezelésére kiválóan alkalmas a Boiron új kozmetikuma, aDAPISgél.Hatóanyagai a csípésekre monokomponensű szerként is alkalmazott Apismellifica és Ledumpallustre; utóbbi a gélben őstinktúra formájában van benne. A gél nem tartalmaz parabént és illatanyagokat. Előnye, hogy a csípésekre alkalmazott egyéb készítményekkel szemben NEM FÉNYÉRZÉKENYÍTI a bőrt, és kisgyermekek (3 év fölött), várandós és szoptatós édesanyák is alkalmazhatják.

 

A DAPIS gélt egy kanadai vizsgálat során egy szúnyoginvázióban alkalmazták, a következő eredménnyel:

 

A Dapis gél használata után:

  • a használók 90%-ának megnyugodott a bőre,
  • 87% ítélte teljesen hatékonynak,
  • 15 percen belül hatott.

 *hirdetés